اتومبیل از جمله وسایلی است که بسیار در معرض اشعه های مضر خورشیدی، تگرگ، برف و باران است که این ها دلایلی هستند که به از بین رفتن خودرو و هزینه های بسیاری که برای تمیز نگه داشتن خودرو صرف می شود مخصوصا در محیط های اداری که به دلیل ازدیاد جمعیت کارمندان با مشکل کمبود پارکینگ روبرو هستند و ادارات دولتی و خصوص بهترین راه حلی که می توانند برای حل این مشکل داشته استفاده از سایبان خودرو و یا همان سایبان پارکینگ است و گروه سایه سازان با تیم حرفه ای خود و با تکیه به علم روز و استفاده از پوشش مرغوب پلی یوپان، سایبانی شیک و کاملا مدرن و متناسب با محیط، سایه ای خنک برای خودرو شما فراهم می کند.

طراحی و اجرای پارکینگ ­های گروهی با پوشش­ مقاوم در برابر اشعه uv آفتاب به منظور حفاظت از اتومبیل  برابر عوامل جوی مانند باد و باران و آفتاب بدون پایه­ های مزاحم در طرح­ های زیبا و... از جمله فعالیت های حرفه سایه سازان است.

پارکینگ اداری

استاندارد پارکینگ اداری

از جمله چالش هایی که هر ساختمان با آن رو به رو است طراحی و اجرای پارکینگ است. هر ساختمان به نسبت کاربری ای که دارد ظوابط شهرداری برای آن تعیین می شود. اگر بخواهیم به طور کلی ظوابط طراحی پارکینگ ها را بشناسیم باید بدانیم که طبق ظوابط تعیین شده توسط شهرداری هر واحد پارکینگ ابعادی برابر با 5 الی 5.2 دارد. و ارتفاع مورد تایید توسط ظوابط شهرداری حدود 3 متر تعیین شده است. حال باید بدانید که استاندارد مورد تایید برای احداث پارکینگ اداری مطابق شرایط زیر است:

تعیین شده است که باید به ازای هر 60 مترمربع یک واحد پارکینگ احداث شود؛ و به ازای هر 75 متر مربع یک پارکینگ اضافه احداث گردد. طبق ظوابط تعیین شده توسط شهرداری باید به ازای هر 100 متر مربع واحد اداری 2 پارکینگ ساخته شود. 

تعداد پارکینگ های تعیین شده به ازای هر واحد مسکونی، تجاری و یا اداری با یکدیگر متفاوت است. برای سازه های مسکونی به هر 150 متر 1 واحد، بین 150 تا 250 متر 2 واحد و بالای 250 متر 3 واحد پارکینگ تعلق می گیرد. در حالی که در کاربری تجاری تعداد پارکینگ بر اساس هر 100 متر زیربنای مفید تعیین می شود. این در حالی است که در کاربری اداری تعداد پارکینگ ها نصف کاربری تجاری تعیین می شود. 

در استانداردهای تعیین شده به چند نکته زیر توجه کنید:

  • ممکن است که در زمینی امکان احداث پارکینگ به تعداد مورد نیاز امکان پذیر نباشد بنابراین می توانید تا فاصله حداکثر 250 متری ساختمان پارکینگ مورد نظر را احداث کرد. 
  • در صورتی که تمایل به ایجاد پارکینگ مازاد مزاحم داشته باشید اگر در پهنه سکونت و بر اساس مقررات مبتنی بر احداث پارکینگ مزاحم و صرفا متعلق به یک واحد باشد؛ مشکلی ندارد. 
  • برای پارکینگ در هر خیابان تنها یک در ورودی مجاز است. تنها در صورتی که بر ملک 25 متر و بیشتر باشد استفاده از دو درب ورودی برای پارکینگ مجاز است.

استاندارد پارکینگ اداری

ویژگی های پارکینگ اداری فلزی

گاهی می بینید که پارکینگ های اداری در داخل ساختمان ها ساخته نشده اند. حال یا تعداد واحد پارکینگ مورد نیاز بیشتر از ظرفیت ساختمان بوده است و یا به دلایل دیگر، امکان ساخت تعداد واحد پارکینگ مورد نیاز وجود نداشته است. بنابراین پارکینگ های مورد نظر در زمینی نزدیک به ساختمان ساخته می شوند. در بعضی مواقع این ساختمان ها بدون ساخت و در یک زمین بایر ساخته می شوند که برای حفظ وسایل نقلیه از عوامل محیطی بهترین گزینه استفاده از سایبان های فلزی است. تابش نور شدید خورشید و برف و باران به مرور می تواند جلوه و زیبایی خودرو را از بین ببرد. همچنین مواردی مثل فضولات پرندگان بر روی وسایل نقلیه به دلیل اسیدی بودن می تواند رنگ خودرو را بلند کند. به ویژگی های مهمی که باید یک پارکینگ اداری فلزی از آن برخوردار باشد را در زیر اشاره کرده ایم:

  • ساختار مدرن: در گذشته نه تنها بهای زیادی به سقف پارکینگ ها نمی دادند بلکه از تنوع زیادی هم برخوردار نبودند. بنابراین چیزی که مشاهده می شد ساده ترین انتخاب ها برای سقف پارکینگ ها بود. اما در گذر زمان و امروزه می بینیم که تنوع زیادی در ساختار سایبان ها به وجود آمده است. سایبان هایی برقی و ثابت در انواع طرح های مختلف که به چشم نواز کردن فضا نیز کمک می کند.
  • لایه پوششی مرغوب: یکی از مهم ترین بخش های ساخت سایبان فلزی اداری بخش لایه پوششی آن است که بیشتر از یو پی وی سی و پلی کربنات استفاده می شود. البته ناگفته نماند که مواد پلیمری نیز یکی از گزینه های قابل توجه محسوب می شود. به دلیل تابش افتاب و بارش برف و باران و تغییرات اب و هوایی داشتن یک انتخاب صحیح برای لایه پوششی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث بالا بردن طول عمرم سایبان می شود.

ویژگی های پارکینگ اداری فلزی

فنداسیون ضد زنگ

عموما برای سایبان پارکینگ ها از نوع فلزی استفاده می شود که ضد زنگ باشد تا عوامل محیطی در پارکینگ هایی که به واسطه سایبان پوشانده شده اند، خودرو ها را دچار آسیب نکند. مهم ترین اصل برای پارکینگ ها فوندانسیون است که تاثیر جدی ای بر استحکام و طول عمر آن خواهد داشت. سازه های فلزی از استحکام بیشتری برخوردارند. به یاد داشته باشید که انتخاب متریال خوب شاید در ابتدا هزینه سنگین تری را بر دوش شما گذارد اما انتخاب بر اساس قیمت پایین تر و استفاده از متریال ضعیف در بلند مدت عوارض بیشتری خواهد داشت. عموما فریم هایی که برای فوندانسون پارکینگ های اداری در نظر گرفته می شود ضد زنگ و ضد پوسیدگی هستند چرا که بیشتر از سایر وسایل در معرض بارش برف و باران و نور مستقیم آفتاب هستند. همین عوامل به مرور زمینه را برای آسیب سایبان فراهم می کند. ولی داشتن یک انتخاب درست می توند هزینه های اضافی بعدی را حذف کند. 

یکی از راه های مهم، انتخاب یک مجموعه حرفه ای در زمینه احداث سایبان است. سایه سازان توانا یکی از مجموعه های کاربلد است که با اطمینان خاطر می توانید به آن ها اعتماد کرده و پروژه های خود را به آن ها بسپارید. 

گالری تصاویر