به روکش ثانویه که در قسمت خارجی دیواره های یک ساختمان وصل می شود، سایه بان می گویند. جنس سایبان های مورد استفاده اصولا از کرباس بوده که با فیبر اکریلیک، رشته پلی استر یا پنبه تشکیل شده است و علاوه  بر اینها می توان از لایه از وینیل که معمولا بروی الیاف پلی استر قرار می گیرد استفاده شود تا بتوان به عنوان روکش برروی سازه های سبک از جنس آلومینیوم ، آهن ، فولاد و احتمالا چوب و مواد شفاف استفاده کرد. با استفاده از این روش پوشش مناسبی در برابر سلول های خورشیدی در فصل تابستان خواهید داشت.

اصول استفاده از سایبان های آلومینیومی زمانی می باشد که امکان استفاده از پارچه برای آن فضا وجود نداشه باشد ومعمولا مکان هایی میباشد که تحمل برف و باران را ندارند.

از سایه بان در ساختمان برای بالای پنجره ،درب و یا بالای پیاده رو استفاده می شود و شما می توانید با اضافه کردن ستون سایه بان را تبدیل به کانوپی کنید و با فضای ساختمان کمی فاصله بگیرید مثلا ورودی هتل ها ویا در رستوران ها از سایه بان های پهنی استفاده می کنند تا مشتریان امکان استفاده از فضای باز را داشته باشند و مهمانی های گرمی داشته ابشند. در ساختمان های تجاری معمولا نام ،نوع تجارت و آدرس برروی سایه بان ها نوشته می شود تا در کنار ایجاد سایه و محافظت از بادهای شدید و برف و باران همانند یک بیلبورد تبلیغاتی عمل میکند.

مناطقی که دارای هوای سرد زمستانی هستند در تابستان به سایبان نیاز ندارند و به همین دلیل آنها را به گونه ای طراحی می کنند که به جای پایین آوردن سایه بان ها امکان جمع شدن آنها در کنار وجود داشته باشد و در دوره زمستان از آن استفاده نمایند.

گالری تصاویر

نوشتن دیدگاه