تعداد ماشین های الکتریکی و هیبریدی با توجه به افزایش روز افزون علم در حال گسترش است واکثر نقاط دنیا این نوع ماشین ها به چشم می آید اما باتوجه به این گستردگی کماکان ایستگاه های شارژ این نوع اتومبیل ها در کشور های مختلف بسیار کم است. تا پایان این نوشته با شرکت سایه سازان توانا همراه باشید. 

در آمریکا 5700 ایستگاه، نروژ 4000 ایستگاه، ژاپن 1300 ایستگاه و در استرالیا که تنها 39 ایستگاه عمومی خاص این نوع ماشین ها وجود دارد در نتیجه رفتن به سمت این گونه ماشین زیاد منطقی نسیت در همین راستا شرکت ولوو ایتالیا به همراه موسسه سینتسیس دیزاین راه فوق العاده ای ارائه نموده اند و این امکان را فراهم کرده اند که در هرجایی از مایل بودین به شرط وجود آفتاب ماشینتان را شارژ نمایید.

طرحی که این دوشرکت با مشارکت یکدیگر ارائه نموده اند سایبانی به نام Pure Tension است که همانند خیمه سیار بوده و براساس یکسری اشکال و خطوط سهمی وار طراحی شده است و پنل های فتوولتائیکی برروی آن سوار شده است تا انرژی خورشیدی را جذب نماید.

شبکه های پلی اتیلن بازیافتی با تراکم بالا به عنوان پوشش این سایبان استفاده شده است که برروی ساختمان بسیار سبک و البته از جنس فیبرکربن سوار شده است و از ویژگی های فوق العاده این نوع سایبان به جمع شدن راحت آن و جا گیری آسان در جعبه ولوو V60 اشاره نمود. پارچه پلی اتیلنی مورد استفاده در این نوو سایبان با حالت کششی که دارد باعث خمش فریم فیبر کربنی و در کنار آن ایجاد فرم بسیار زیبایی از سایبان گشته است که علاوه بر آن از انرژی خورشیدی استفاده نمده و همانند شارژ عمل می کند و همین طور از خودرو مورد نظر در برابر اشعه و گرمای خورشید استفاده می کند.

برای استفاده از انرژی خورشیدی در این سایبان نیاز به یک کابل است که به باتری ماشین وصل شود و شارژ شود که البته برای شارژ کامل باتری V60 دوگانه سوز یک روز کامل باید ماشین در زیر این سایبان قرار گیرد.

نکته : کاربران این گونه خودور ها برای شارژ این مدل خودرو ها دیگر به پریز برق ویا ایستگاه مخصوص شارژ نداشته و در هر لحظه از زمان که نور خورشید در دسترس بود به راحتی می توانند در باتری آن انرژی خورشیدی را ذخیره نمایند.