اجزای تشکیل دهنده سایبان خودرو

استفاده از سایبان بهترین روش برای محافظت خودرو در برابر نور مستقیم خورشید، باران، برف، پرتاب اشیاء و ... است که در مدل های متفاوتی تولید و به بازار عرضه می شود. سایبان خودرو بهتر است دارای قابلیت های چند منظوره باشد و به آسانی جمع شود؛ زیرا امروزه نبود جای پارک کافی از بزرگ ترین معضلات خودرو داران است. تولید کنندگان سایبان خودرو با در نظر گرفتن نیاز مشتری های خود انواع سایبان را به صورت متحرک و غیر متحرک تولید می کنند که هر فرد متناسب با نیاز، مکان و ... می تواند بهترین مدل را خریداری نماید. آشنایی با اجزای تشکیل دهنده سایبان خودرو بسیار حائز اهمیت است و این امکان را می دهد که با توجه به اهمیت و کیفیت هر بخش بهترین انتخاب را داشته باشید.
مهم ترین بخش سایبان خودرو چادر است که باید مقاومت بالایی داشته باشد، در واقع جنس پارچه سایبان خودرو باید به گونه ای باشد که در صورت پرتاب جسم سخت یا وارد شدن ضربه و ... هیچگونه آسیبی به خودرو وارد نشود البته در سایبان های ثابت به جای چادر از ورق های یو پی وی سی استفاده می کنند. دومین جزء مهم سایبان خودرو اسکلت است که در مدل های متفاوتی تولید می شود و هر فرد متناسب با نیاز خود می تواند انواع آلومینیومی، مسقف و... را تهیه و مورد استفاده قرار دهد. یکی دیگر از اجزای تشکیل دهنده سایبان خودرو بازو است که مهم ترین نقش آن در باز و بسته کردن سایبان است، در کل این بازوها کمک می کنند تا اسکلت به تسمه های سایبان وصل شود و آن را ثابت نگه دارد.

 اسکلت سایبان خودرو

اسکلت سایبان خودرو

همانطور که گفته شد سایبان خودرو انواع مختلفی دارد که تمامی آن ها به اسکلت نیاز دارند تا به آسانی از خودرو محافظت کنند. از گذشته تا به امروز مدل های متفاوتی از انواع سایبان به بازار وارد شده است که تمامی آن ها برای ثابت شدن به اسکلت نیاز دارند. برخی از سایبان های خودرو به گونه ای طراحی شده اند که تنها یک پایه دارند و اسکلت اصلی آن ها روی یک پایه اجرا می شود. از این رو بسته به مدل سایبان خودرو اسکلت های متفاوتی وجود دارد. اسکلت سایبان خودرو اغلب به دو صورت یک طرفه و دو طرفه تولید می شود که هر کدام از آن ها برای فضا و موقعیت خاصی مناسب هستند.
اسکلت سایبان خودرو در انواع فلزی، آلومینیومی و ... موجود است که مدل های آلومینیومی به دلیل سبک وزنی و جمع شدن راحت مورد توجه بیشتر افراد قرار گرفته است. اسکلت آلومینیومی سایبان خودرو قابلیت تا شدگی دارد و به آسانی می توان آن را جمع کرد از این رو برای فضاهای کوچک بسیار مناسب هستند. سایبان های مسقف با توجه به مدلی که دارند به خوبی از خودرو محافظت می کنند از این رو انتخاب مناسبی برای بیشتر افراد است، این نوع سایبان ها باید اسکلت فلزی داشته باشند زیرا مقاومت بیشتری خواهند داشت. سایه سازان توانا ارائه دهنده بهترین سایبان فلزی پارکینگ هستند. ساخت سایبان خودرو خود را به سایه سازان توانا بسپارید.

بازوهای سایبان خودرو

با توجه به تعاریفی که در بالا شد بازوهای سایبان یکی از اجزای تشکیل دهنده سایبان خودرو هستند که نقش اصلی آن ها باز و بسته کردن سایبان است. در واقع برای اتصال بازوهای سایبان خودرو از فنرهای متفاوتی استفاده می شود تا سایبان ثابت شود. بازوهای سایبان خودرو کمک می کنند سایبان به آسانی باز و بسته شود و بدون محدودیت قابل استفاده باشد. بازوهای سایبان خودرو در ابعاد و اندازه های متفاوتی تولید می شوند که بسته به نوع سایبان و اسکلت باید از بهترین و مناسب ترین مدل آن ها استفاده کرد تا در نصب و باز و بسته کردن با مشکل مواجه نشوید.

قلاب سایبان

قلاب سایبان

یکی از بخش های سایبان خودرو قلاب است که در برخی از مدل ها وجود دارد و کارایی آن اتصال به گلگیر یا دستگیره ماشین است. جنس قلاب های سایبان می تواند از جنس پلاستیک و یا آلومینیوم باشد. سایبان هایی که دارای قلاب هستند برای محیط های کوچک بسیار مناسب و کاربردی هستند که بدون اشغال جای اضافه خودرو را از نور خورشید، باران و ... حفظ می کنند. قلاب سایبان سبب می شود به آسانی حمل شود و در هر مکانی قابل استفاده باشد. برخی از سایبان های اتوماتیک نیز دارای قلاب هستند که باید آن ها را روی آینه های بغل خودرو و درب های عقب نصب کنید و هنگام باز کردن سایبان باید ابتدا این قلاب ها را رها کنید.
یکی از بهترین گزینه ها برای خرید انواع سایبان خودرو، شرکت سایه سازان است. سایت سایه سازان انواع سایبان های مختلف را با کیفیت بالا و قیمت های متنوع برای‌ شما عزیزان فراهم کرده تا با با هر بودجه ای بتوانید خرید خود را از این سایت انجام دهید.