متریال سقف پارکینگ

بیشتر ساختمان‌ها و منازل دارای پارکینگ اختصاصی هستند. پس طراحی درست و مناسب پارکینگ و متریال مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. پارکینگ به نوعی نقش محافظتی دارد، اما اغلب مردم از نقش آن غافل هستند و همیشه در هنگام ساخت و ساز پارکینگ را نیمه کاره ر‌ها کرده یا اینکه از آن به عنوان انباری استفاده می‌کنند. استفاده از سقف پارکینگ زیبایی خانه را تحت تاثیر خود قرار می دهد. باید به این نکته توجه داشت که برای سقف پارکینگ باید از مصالح خاصی استفاده کرد. شاید سوال شما این باشد که متریال سقف پارکینگ شامل چه چیزهایی است؟ در ادامه برای رسیدن به پاسخ سوال خود با ما همراه باشید.

متریال سقف پارکینگ چیست؟

پارکینگ نقش محافظتی را دارد و برای ساختن آن از مصالح مخصوصی استفاده می‌شود. برای این کار باید مسائلی را مورد نظر قرار داد از جمله:

  • منطقه و محل زندگی
  • شرایطی جوی
  • مصالح و متریال استفاده شده در ساخت و ساز
  • و موارد دیگر

سقف های پارکینگ و همچنین حیاط معمولا توسط نصب کننده های حرفه ای و همچنین بسته به نوع پوشش سقف نصب می شوند. در بسیاری موارد پس از سوراخ کاری با دریل با پیج و مهرۀ مناسب پوشش نصب می شود.

انواع متریال سقف پارکینگ

انواع متریال سقف پارکینگ

این پوشش ‌ها برای محافظت کردن از خودرو در برابر عوامل فیزیکی کاربرد دارند که برای ساخت آن ها از مواد مختلفی می توان کمک گرفت. برخی از این مواد به شرح زیر هستند:
دیوار خشک
به عنوان اولین مصالح انتخابی به حساب می‌آید. بعد از اجرای دیوار خشک، کوبیدن میخ راحت می ‌شود و این امکان را فراهم می ‌کند که سقف پارکینگ را بتوان ارتقا داد.
تخته سه لا
گزینۀ خیلی مناسب برای اجرا کردن سقف پارکینگ است که قیمت کمی دارد و به آسانی نصب می‌شود و می‌توان از آن به عنوان گزینه ای مناسب نام برد.
تایل پلاستیکی
از جمله متریال بسیار ارزان قیمت به شمار می آید که امروزه در طرح‌ ها و رنگ ‌های متفاوتی در بازار موجود است. این گزینه به خاطر داشتن پلاستیک بسیار مقاوم بوده و در برابر آتش نمی سوزد و قیمت پایین تری نسبت به تایل فلزی دارد.
کاشی فلزی
این مورد روی دیوار خشک و مصالح رنگ رزی نشده قابل اجرا است. کاشی‌های فلزی از مس و قلع تهیه می ‌شوند و ظاهری بسیار زیبا به پارکینگ می‌ دهند. بسیاری از افراد این مدل متریال را برای نگهداری و نمایشگاه ماشین ‌های مدرن و کلاسیک استفاده می ‌کنند.

انواع متریال سقف پارکینگ

سنگ گچ
بهتر است این گزینه آخرین گزینه برای انتخاب متریال سقف پارکینگ در نظر گرفته شود. سنگ گچ قیمت کمتری نسبت به دیوار خشک دارد. این نوع از مصالح که همه آن را به عنوان پانل سقفی هم می‌شناسند از سنگ‌های رسوبی تشکیل شده و روی فریم سقف اجرا می‌شود. اگر دیوار رطوبت داشته باشد، این مدل از مصالح کاربردی نیست.
چوب
اغلب علاقه ‌مندان به نمای طبیعی از این مدل متریال استفاده می‌ کنند. برای این کار چوب درختان بلوط، افرا و کاج بسیار مناسب هستند. بیشتر مردم از چوب بامبو برای این متریال استفاده می‌کنند. به این دلیل که بسیار با دوام و سازگار با محیط است.
ورق پلی کربنات
این ورق ‌ها در دو نوع تخت و دو جداره وجود دارند که می‌ توان آن‌ ها را جایگزین شیشه کرد. امروزه در بیشتر موارد از جمله به عنوان باران گیر، نور گیر سقفی، نور گیر حبابی و موارد دیگر از این ورق ‌ها استفاده می ‌کنند. ورق‌های پلی کربنات به خاطر داشتن لایۀ ضد UV از خودرو‌ها در برابر اشعۀ ماورابنفش مراقبت خواهند کرد که برای سقف پارکینگ گزینه خیلی مناسبی هستند.

متریال سقف پارکینگ چیست؟

ورق ‌های آکریلیک

این ورق‌ ها همانند پلی کربنات مقاومت بسیار زیادی داشته و با توجه به شفافیتی که دارند در صنعت ساختمان‌ سازی از این مواد به جای شیشه یا نور گیر استفاده می کنند. این مدل از ورق‌ ها با توجه به زیبایی ظاهری و قیمت بسیار مناسبی که دارند خیلی مورد توجه هستند و اکثر افراد برای سقف پارکینگ منزل خود از این مورد استفاده می ‌کنند. از مزایای آن می توان به مقاومت در برابر فرسایش، نصب و اجرای آسان، مقاوم بودن در برابر حرارت، ضریب هدایتی بسیار مناسبی، مقاوم در برابر اشعه‌های مضر خورشید اشاره کرد. انتخاب بهترین پوشش برای سقف پارکینگ که با شرایط و محل زندگی شما سازگار باشد به نظر خود شما بستگی دارد. ما در این مقاله سعی کردیم شما را کمی با انواع این پوشش ها آشنا کنیم.
کلام آخر
با توجه به شناخت و آگاهی نسبت به متریال سقف پارکینگ می ‌توان متناسب با شرایط محل زندگی خود، نوع ساختمان و شرایط مالی برای سقف پارکینگ مصالح و پوشش مناسبی را انتخاب کرد. در بعضی از موارد هم از فایبر گلاس برای سقف پارکینگ کمک می‌گیرند که این ماده به تازگی برای سقف پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد. پس برای اینکه بخواهید پارکینگ متناسبی داشته باشید، باید از میان انواع مختلف متریال مناسبترین آن را برای خود انتخاب کرد. برای خرید سقف پارکینگ با کیفیت بالا و قیمت مناسب از سایه سازان توانا اقدام نمایید.