انواع سقف پارکینگ

این روز‌ها بیشتر خانواده ‌ها حداقل یک خودروی سواری دارند که باید در فضای مناسبی نگهداری شود. ساختن پارکینگ با کیفیت کمک می‌کند که از اتومبیل در برابر تابش خورشید، برف و باران محافظت شود. ایجاد کردن سقف همچنین مانع از تغییر رنگ دادن خودرو می‌شود. به طور کلی استفاده کردن از سقف برای پارکینگ‌ها مزایای فراوانی در پی دارد. در ادامه به انواع سقف پارکینگ از لحاظ جنس و روش پیاده سازی اشاره می کنیم.

انواع سقف پارکینگ از لحاظ پیاده سازی

اجرای انواع سقف پارکینگ دارای مراحل مختلفی است که شامل موارد زیر می شود:

  • طراحی و ساخت چهارچوب
  • تهیه کردن ورقه ‌های پوشش سقف پارکینگ
  • نصب کردن
  • و اجرای ورقه‌ها روی چهار چوب

در ادامه به اجرای انواع سقف های پارکینگ می پردازیم.

انواع سقف پارکینگ از لحاظ پیاده سازی

سقف پارکینگ حیاط

سابیان پارکینگ سازۀ بسیار ساده ای است که در حیاط‌ها، دانشگاه‌ها، مدرسه‌ها، ویلا‌های بدون پارکینگ یا همچنین مجموعه‌های ورزشی دیده می‌شود. مزیتی که این نوع از سایبان‌ها دارند این است که با توجه به تعداد اتومبیل‌ها و محیطی اجرا می شود که پارکینگ در آن جا ساخته خواهد شد. جای هیچ گونه نگرانی برای کمبود فضا یا زیبایی بصری وجود ندارد.

سقف متحرک پارکینگ

سقف‌های متحرک از موادی ساخته می‌شوند که اتصال ثابتی با هم ندارند و هر قسمت از سقف این قابلیت را دارد که با دست برداشته شود، اما چرا باید از سقف کاذب استفاده کرد؟ در بعضی موقع لازم است که تجهیزات امنیتی در پارکینگ نصب شود یا اینکه برای ارتباط از آیفون‌ های مختلف در پارکینگ استفاده شود. در نتیجه برای این کار به سیم کشی نیاز است که معمولاً از پشت دیوار عبور کرده یا در سقف پنهان می‌شوند. اگر زمانی در استفاده کردن دوربین‌ های مدار بسته یا آیفون مشکلی پیش آید، خیلی راحت می ‌توان به تأسیسات و سیم کشی آن دسترسی داشت.
کناف سقف پارکینگ
در سقف‌هایی از جنس کناف از پنل‌های گچی استفاده می‌شود که طرح هندسی بسیار ساده ای دارند و به شکل صاف یا منحنی موجود هستند. این مدل از سقف ‌ها شباهت زیادی به سقف‌ های گچی و سنتی دارند، چون از سازه‌هایی تشکیل شده اند که بعد از نصب هم می ‌توان آن ‌ها را رنگ‌آمیزی کرد. حتی می ‌توان زیر این مدل از سقف‌ ها نور مخفی نصب کرد که نمای زیبا‌تری داشته باشند.

انواع سقف پارکینگ از لحاظ جنس

انواع سقف پارکینگ از لحاظ جنس

جنس سقف پارکینگ می تواند متفاوت باشد که با توجه به محل نصب و سلیقه مشتری قابل انتخاب است در ادامه به انواع سقف پارکینگ اشاره می کنیم:
سقف ‌های چوبی پارکینگ
برای ساختن سقف از مدل چوبی آن نیز استفاده می شود یا اینکه برای تزئین از چند الوار چوبی می توان بهره گرفت. سقف چوبی مزایا و معایب مخصوص خود را دارد. از مزایای آن می‌توان به این اشاره کرد که به فضای پارکینک و محیط، زیبایی و جلوۀ خاصی می‌دهد. اما از طرف دیگر الوار‌های چوبی بسیار گران و پرهزینه بوده و حتی ممکن است دچار آفت شوند. اما اگر از چوب با کیفیت استفاده کنید، عمر و دوام آن بیشتر خواهد بود..
سقف پارکینگ آلومینیومی
همان گونه که از اسم آن مشخص است این سقف از آلومینیوم ساخته شده و سقف بسیار مناسبی برای پارکینگ است. این مدل از سقف ‌ها ضد حریق و مقاوم در برابر رطوبت بوده و از طول عمر بسیاری زیادی برخوردار هستند. سقف کاذب آلومینیوم کیفیت بالایی داشته و از نظر ظاهری نیز زیبایی خاص خود را دارد و این امر توجه خیلی از افراد که به زیباسازی پارکینگ خود اهمیت می‌دهند را جلب کرده است.

انواع سقف پارکینگ از لحاظ جنس

سقف پارکینگ پلی کربنات
یکی از بهترین انواع سقف پارکینگ پلی کربنات است. مهم ترین ویژگی این سقف پوشش ضد یو وی بوده که در برابر اشعۀ آفتاب هم مقاوم است. این نوع از مقاومت باعث شده که پوشش ها در برابر ترک خوردن، فرسایش و رنگ پریدگی مقاوم باشند.
در هنگام خریدن پوشش پلی کربنات می توان به تولید کنندۀ آن سفارش داد که از پوشش ضد یو وی استفاده کنند. این مدل از سقف ها خاصیت سایه پذیری خوبی داشته که از قسمت طول و عرض قابلیت انعطاف دارند. ایجاد کردن سایه در حیاط، سایبان و جلوگیری از تابیدن نور مستقیم به خودرو، جلوگیری از برخورد تگرگ به آن ، هزینۀ نصب پایین، زیبا‌سازی حیاط خانه از جمله مزیت های این سقف به شمار می آیند.

جمع بندی

برای اینکه انواع سقف پارکینگ‌ را بشناسیم و انتخاب درستی داشته باشیم، باید از افرادی که در این زمینه تجربه دارند کمک گرفت که در نهایت با توجه به نیاز خود مناسب‌ترین سقف را برای پارکینگ انتخاب کنیم. پس باید اول به شناخت کافی رسید و سپس دست به انتخاب زد. سایه سازان توانا یکی از مجموعه های قابل اعتماد در زمینه ساخت، فروش و نصب سایبان در طرح ها و مدل های مختلف است. شما می توانید برای خرید سقف پارکینگ نظر خود با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.