در منطقه ای از شهر ایوات در کشور ژاپن در جنوب شرقی آسیا که در اثر سونامی ویران شده است ؛ بر روی باقیمانده یک بنای مسکونی؛ سایبان چوبی طراحی شده و در حال نصب در این محل است .

این سایبان چوبی به عنوان نمادی برای گرامیداشت یاد کشته شدگان سونامی توسط  koji kakiuchi آرشیتکت نام آور ژاپنی طراحی و ساخته شده است .  وی می گوید نشستن در این سایبان چوبی ؛ ما را از زمان حال به گذشته و آینده پیوند می زند و حس قریبی برای کسانی که در این مکان قرار می گیرند ایجاد می کند.
فرم این سازه چوبی از یک سنت کهن ژاپنی برای عبادت و یا مدیتیشن گرفته شده که در آن کف دست ها، با زاویه ملایمی ( مانند عدد ۸ ) در مقابل سینه قرار می گیرد.
سازه ؛ بر روی باقی مانده بتنی اتاق های یک بنای قدیمی که در اثر سونامی ویران شده قرار گرفته و قرار است در بلوک های کناری که آنها هم اتاق یا سالن بوده اند ؛ گل های زیبای فصلی بر آرامش این محیط بیافزایند.
نشستن در زیر این سایبان چوبی و پنجره رو به مناظر بیرون آن؛ احساسی از زندگی ساکنان این خانه را برای بازدید کنندگان تداعی می کند .
به دلیل سرعت نصب (۸ ساعت ) و سادگی طرح در اجرا و هم خوان بودن با سنتهای فرهنگی ژاپن؛  پیشنهاد دهندگان این طرح امیدوارند که مشابه این سازه در شهرها و نقاط دیگر ژاپن نیز برای یادبود کشته شدگان سونامی برپا شود .

سایه سازان توانا یکی از مجموعه های قابل اعتماد در زمینه ساخت، فروش و نصب سایبان در طرح ها و مدل های مختلف است. شما می توانید برای خرید سایبان مد نظر خود با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید.