ابعاد سایبان ماشین

با توجه به اینکه خودرو یکی از دارایی های ارزشمند هر فرد محسوب می شود، حفظ و مراقبت آن همواره مورد توجه قرار دارد. افرادی که در منازل مسکونی خود از پارکینگ های مسقف بهره مند هستند، اغلب مشکلی از این بابت ندارند. اما افرادی که این امکان برای انها مهیا نیست، به ناچار باید از مولفه های جایگزین استفاده نمایند تا بتوانند ماشین خود را در برابر تغییرات جوی نظیر طوفان، باران، برف و تابش مستقیم نور آفتاب حفظ نمایند. برای تهیه سایبان هم می توان از محصولات آماده استفاده کرد و هم مطابق با نیاز و مکان در اختیار، سفارش گذاری نمود. یکی از مواردی که باید در زمان تهیه سایبان ماشین در نظر گرفته شود، ابعاد محصول است.
برای تعیین این مولفه باید به طور دقیق بدانیم که چند خودرو قصد استفاده از سایبان را دارند و فضایی که می توان به این کار اختصاص داد چقدر است. همچنین زاویه تابش آفتاب یا میزان نزولات جوی در منطقه نیز باید به عنوان یک عامل تاثیر گذار در نظر گرفته شود.

چگونه باید ابعاد سایبان ماشین فلزی را در نظر بگیریم؟

می دانیم که در ساخت و تولید سایبان های خودرو می توان از متریال های گوناگونی استفاده کرد. فلز یا یو پی وی سی، پارچه یا ورق همه و همه آیتم های قابل استفاده در طراحی و ساخت سایبان ماشین هستند. برای ساخت و نصب هر نوع سایبان بدون توجه به جنس مواد اولیه مصروف شده، باید از دستورالعمل های ارائه شده توسط دستگاه های متولی پیروی شود. آنچه توسط فرد متقاضی تعیین می شود، صرفا مساحت و ابعاد فضای مورد نظر برای نصب سایبان، تعداد اتومبیل هایی که قرار است از مزایای سایبان استفاده کنند، بودجه در نظر گرفته شده برای ساخت محصول و موارد دیگری از این دست است. برای کسب اطلاعات درباره سایبان فلزی پارکینگ با کارشناسان سایه سازان توانا در ارتباط باشید.

جزئیات سایبان برای دو ماشین

جزئیات سایبان برای دو ماشین

همان طور که در بخش قبل توضیح داده شد، برای تهیه سایبان باید به ضوابط اعلامی دستگاه های مسئول دقت و توجه شود. مطابق دستورالعمل های ارائه شده از جانب شهرداری ها برای ساخت و نصب سایبان باید موارد زیر در نظر گرفته شود:

  • برای نصب سایبان جهت پارک یک خودرو حداقل به میزان 5.12 متر مربع، فضای آزاد مورد نیاز است. عرض این فضا باید حداقل 2.5 و طول آن 5 متر باشد.
  • چنانچه هدف از ساخت و نصب سایبان، پارک تعداد بیشتری خودرو ( بیشتر از یک اتومبیل) باشدT باید به ازای هر ماشین 15 متر مربع فضا در نظر گرفته شود. با اضافه شدن هر خودرو به تعداد قبلی، باید فضایی با ابعاد 2.5 در 6 به مساحت پیشین افزوده شود.
  • مساحت ساخت سایبان در منازل مسکونی به طور حدودی 6 در 3 یا 4 متر است. یعنی سایبان نصب شده در خانه ها می توانند متراژی بین 18 تا 24 متر مربع داشته باشند. در صورتیکه از نظر فضای در اختیار محدودیتی وجود نداشته باشد، نصب سایبان 24 متر مربعی در اولویت خواهد بود تا بتوان در صورت لزوم از فضای باقی مانده در زیر سایبان برای پارک موتور سیکلت یا دوچرخه نیز استفاده کرد.

بررسی بهینه ترین ابعاد برای احداث یک سایبان

بررسی بهینه ترین ابعاد برای احداث یک سایبان

تعیین بهینه ترین ابعاد برای خرید و نصب سایبان خودرو اهمیت زیادی دارد. چرا که تهیه محصولات بزرگتر، به دلیل صرف متریال بیشتر در ساخت، هزینه بیشتری را برای فرد متقاضی رقم می زند و مواد اولیه و انرژی های ارزشمند را اتلاف می کند. همچنین سفارش دهی سایبان های کوچک، به دلیل نداشتن کارایی کافی نامناسب خواهد بود. فرض کنید که سایبان خریداری شده در ساعاتی از شبانه روز نتواند کارکرد کافی داشته باشد و به عنوان مثال مانع تابش نور آفتاب به خودرو نشود. در این حالت خرید سایبان عملاً بی فایده خواهد بود و تنها یک هزینه اضافی محسوب می شود که به فرد تحمیل شده است. چرا که در نهایت، ماشین نیز تحت تاثیر محیط قرار گرفته و آسیب می بیند و باید مبالغی را برای رفع مشکلات پیش آمده برای آن نیز در نظر گرفت.
از این رو توصیه می شود در زمان تهیه سایبان ماشین به آیتم های موثر به طور دقیق پرداخته شود و از شتاب زدگی در این امر خودداری گردد تا، محصول نهایی از کیفیت و کارایی لازم برخوردار بوده و سبب آسودگی خاطر فرد مصرف کننده شود. شما عزیزان می توانید از طریق سایت سایه سازان اقدام به خرید انواع سایبان با کیفیت نمایید.