قیمت روز میلگرد اصفهان، میانه و دیگر کارخانه ها در آهن پخش

آهن آلات آهن پخش فعالیت حرفه ای خود در زمینه فروش آهن آلات را از سال 1381 آغاز کرد و تا کنون به دلیل تعهد بالایی که در کار داشته، توانسته اعتبار و رضایت قابل توجهی میان مشتریان کسب کند. شما می توانید با اطمینان کامل از کارشناسان این مجموعه قیمت های به روز فولاد و میلگرد را دریافت کنید و خرید خود را انجام دهید.

اطلاع از قیمت روز میلگرد میانه، اصفهان و دیگر کارخانه ها به مصرف کننده کمک می کند تا خرید آگاهانه تری داشته باشد. قیمت میلگرد مخصوصا برای خرید در مقیاس های بزرگ اهمیت بسیار زیادی دارد. به طوری که حتی با کوچکترین تغییر، می تواند هزینه خرید میلگرد را تا حد زیادی افزایش یا کاهش دهد. بنابراین، بهتر است همواره به کمک یک منبع معتبر مانند وبسایت آهن پخش از قیمت میلگرد آگاهی داشته باشیم. قیمت روز میلگرد ساخته شده در کارخانه های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. برای مثال، قیمت روز میلگرد اصفهان با قیمت روز میلگرد میانه یا میلگرد بناب متفاوت است. علت این تفاوت قیمت به ویژگی های ساختاری میلگرد، کیفیت و نحوه ساخت آن ها بستگی خواهد داشت.

در هر حال، از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت روز میلگرد تمام کارخانه های داخلی می توان به قیمت جهانی آهن و میلگرد، قیمت ارز و روابط سیاسی و اقتصادی اشاره نمود. تغییر در هر یک از این موارد می تواند قیمت میلگرد را به طور محسوسی بالا برده و یا کاهش دهد.

قیمت میلگرد

میلگرد به عنوان یکی از پرمصرف ترین آهن آلات در ساختمان سازی و پل سازی به حساب می آید. به همین دلیل، خرید این محصول، همواره در حجم های نسبتا بالا انجام می گیرد. بنابراین، طبیعی است که تغییر قیمت روز میلگرد حتی به مقدار خیلی کم، بتواند به طور محسوسی هزینه های ساخت و ساز را افزایش یا کاهش دهد. به طور کلی، فاکتورهای موثر بر قیمت میلگرد به دو دسته تقسیم بندی می شوند؛ فاکتورهای کلی که به شرایط داخلی و بین المللی کشور بستگی دارد و فاکتورهایی که مخصوص محصولات هر کارخانه میلگرد سازی است. در ادامه به عوامل مرتبط با قیمت میلگرد اشاره خواهیم کرد.

قیمت میلگرد

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد؛ فاکتورهای اصلی

از فاکتورهای اصلی که بر قیمت کلی میلگرد تاثیرگذار هستند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قیمت جهانی آهن و میلگرد
 • نوسانات قیمت ارز
 • روابط بین المللی سیاسی و اقتصادی
 • میزان تورم داخلی
 • سطح عرضه و تقاضا
 • نوع کارخانه با برند تولید کننده
 • هزینه حمل و نقل

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد؛ فاکتورهای مرتبط با کارخانه سازنده

قیمت روز میلگردهایی که در کارخانه های داخلی ساخته می شوند، با یکدیگر تفاوت دارند. علت تفاوت قیمت میلگرد اصفهان، ظفر بناب، هشترود، میانه و کارخانه های دیگر به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • ویژگی های ساختاری میلگرد (وزن، ابعاد و ترکیب سازنده)
 • سایز میلگرد (میلگرد می تواند سایز 8، 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24 و ... داشته باشد)
 • گرید میلگرد (که معمولا در یکی از گروه های A1، A2، A3 و A4 قرار می گیرد)
 • صاف یا آجدار بودن میلگرد

آگاهی از قیمت روز میلگرد اصفهان، میانه و دیگر کارخانه ها می تواند به خریدی آگاهانه کمک کند. برای این کار لازم است قیمت روز میلگرد کارخانه های مختلف را از یک مرجع مطمئن و به روزرسانی شده سوال نماییم. وبسایت آهن پخش یکی از بهترین سایت هایی است که آخرین قیمت روز میلگرد اصفهان، میانه، بناب، بجنورد و دیگر کارخانه ها را در اختیار کاربران و خریداران میلگرد قرار می دهد.

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد؛ فاکتورهای مرتبط با کارخانه سازنده

مقایسه کیفیت و قیمت روز میلگرد اصفهان، میانه و دیگر کارخانه ها

کارخانه های میلگردسازی بسیاری در کشور به تولید انواع میلگرد مشغول هستند. لازم است بدانید که کیفیت انواع میلگرد از برندهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. علت این مساله عمدتا به روش های ساخت و ویژگی های ساختاری هر نوع میلگرد بستگی دارد. به طور کلی، محصولات میلگرد هر کارخانه از نظر مواردی چون داکتیلیتی، قابلیت جوش پذیری و مشخصات مکانیکی با یکدیگر تفاوت دارند.

در حال حاضر، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد خراسان و کارخانه فولاد میانه از تولید کنندگان برتر میلگرد در ایران به حساب می آیند. مسلم است که کیفیت بالای محصولات این کارخانه ها بر قیمت روز انواع میلگرد نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. خرید این نوع میلگردها در حجم های بالا، هزینه های سنگینی برای مصرف کننده در پی دارد. به این ترتیب، برای افرادی که قصد خرید انواع میلگرد از کارخانه های یاد شده را دارند، کمترین تغییر می تواند هزینه ها را افزایش دهد. لازم است بدانید که در رتبه بندی کارخانه های تولید میلگرد، نظر کاربران و مصرف کنندگان نیز لحاظ شده است. کارخانه های میلگرد سازی دیگر نظیر کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان، کارخانه روهینا، کارخانه میلگرد کوثر اهواز و فولاد بافق یزد در رتبه های بعدی قرار می گیرند. مقایسه قیمت روز میلگرد با این برندها نسبت به کارخانه هایی که پیش تر به آن ها اشاره کردیم، معمولا کمتر است. البته در تعیین قیمت روز میلگرد برای هر نوع میلگرد، باید کلیه مشخصات آن را در نظر گرفت.

برای اطلاع از قیمت روز میلگرد اصفهان، میانه، فولاد کویر کاشان و کارخانه های دیگر می توانید به وبسایت آهن پخش مراجعه کرده و یا با مشاوران فروش این شرکت تماس حاصل نمایید.